- Pravidlá Amatérskej hokejovej ligy -

1.Mužstva

Záväzne prihlásené do 25.09.2006

2.Hráčske súpisky

Každé mužstvo je pred sútažou povinné odovzdať záväznú prihlášku, súpisku hráčov v písomnej forme dvojmo, dva kusy registračných preukazov a štartovné. /Súpiska obsahuje mená hráčov v poli, ktorých počet je neobmedzený, brankárov maximálne 2. Každý hráč na súpiske musí mať registračný preukaz, ten musí obsahovať:

- fotografiu 3x4 cm

- priezvisko a meno

- dátum narodenia

- trvalé bydlisko

- pečiatku sútaže

Každé mužstvo si určí kapitána a najviac dvoch asistentov. Na súpiske musí byť vyznačený kapitán písmenom C, alebo K, asistent kapitána písmenom A, brankári písmenom B. / Súpiska obsahuje údaje ako preukaz /

3.Zmeny v hráčskych súpiskách

Súpisky sa v priebehu súťaže nedopĺňajú a nemenia. Výnimku tvorí pravidlo, / doplniť sa môže iba v prípade dlhodobého zranenia zlomenina, úraz aj keby sa stal mimo ľadovej plochy. /

4.Registrácia hráčov

Každý hráč má dva preukazy, z ktorých po zaregistrovaní jeden dostáva mužstvo a druhý ostáva u organizátora súťaže pre podklady kontroly a vytvorenie internetovej stránky sútaže. V súťaži môžu hrať iba hráči:

- zapísaný na súpiske každého mužstva

- nesmie hrať inú súťaž / Extraligu, 1. Ligu, 2. Ligu, zahraničnú hokejovú ligu, minimálne 3 posledné ročníky od novej súťaže

- môže byť registrovaný iba v jednom mužstve a nesmie hrať inú amatérsku súťaž

- hosťovania hráčov v mužstvách nie sú povolené

- hráči mladší ako 18 rokov môžu byť zaregistrovaný iba s písomným súhlasom rodičov

- ak mužstvo z adekvátnych dôvodov / choroba, zranenie, úraz, služobná cesta, / nemá na zápas Žiadneho zo svojich brankárov, môže po dohode so súperom nominovat brankára z iného mužstva tejto súťaže

5.Kontrola registrácie

Kapitán mužstva alebo jeho asistenti môžu požiadat o kontrolu kapitána alebo asistentov súpera o správnosti štartu ktoréhokoľvek hráča na zápas. Kontrola sa vykoná pred začatím zápasu, môže sa vykonať aj v priebehu zápasu, ked je zjavné, že pred začatím zápasu a registrácii hráč prítomný nebol ale nastúpil v priebehu zápasu. Ak kontrola preukáže že hráč nastúpil na zápas neoprávnene, zápas bude automaticky skontumovaný v neprospech jeho mužstva v pomere 0:5. Ak sa hráč odmietne podrobiť okamžitej kontrole zápas bude skontumovaný v pomere 0:5 v neprospech jeho mužstva. Pri kontrole registrácií sú prítomní iba kapitáni, alebo asistenti týkajúcich sa mužstiev a účasť iných osôb je neprípustná.

6.Organizácia zápasov

Každé mužstvo musí nastúpit na zápas v termíne písomného rozpisu, ktorý dostane pred začiatkom súťaže, alebo mu bude oznámené telefonicky v jeho priebehu. Ak mužstvo nemôže nastúpiť na zápas z adekvátnych dôvodov, je povinné to oznámiť organizátorovi a súperovi aspoň 48 hodín pred jeho začiatkom. Akékoľvek zmeny a prekladanie zápasov z dôvodu, že nemôže nastúpiť jeden alebo dvaja najlepší hráči sa neuznáva. Každé mužstvo má mať na súpiske dostatočný počet hráčov, aby v takýchto prípadoch mohlo nastúpiť a zápas odohrať. Ak mužstvo nedodrží stanovený termín zápasu bude výsledok skontumovaný v jeho neprospech 0:5 a povinnosť uhradiť finančné prostriedky za prenájom ľadovej plochy.

7.Štartovné

Štartovné je 200,- Sk za každého hráča zapísaného na súpiske, povinnosť zaplatiť je do 25.09.2006, zároveň zaplatiť náklady spojené s tlačením registračiek a nákupom obalov na preukazy, /obal 1 ks. 2,50,- Sk., preukaz 1,-Sk. každé mužstvo dostane 60kusov preukazov a 60 kusov obalov, spolu to činí 210,-SK/

8.Prenájom ľadovej plochy

Mužstvo sa prihlasuje do súťaže na vlastné náklady. Finančné náklady spojené s prenájmom ľadovej plochy sú rozdelené medzi obe mužstvá rovnakým podielom 1 725 ,- Sk. Poplatok za rozhodovanie zápasu je 200,- Sk , ten sa delí na polovicu, to je 100,- Sk. na mužstvo.

9.Vedenie súťaže

Vedenie súťaže je zložené zo zástupcov prihlásených mužstiev s právom hlasovať / každé mužstvo má právo jedného hlasu, v prípade nerozhodného hlasovania má právo rozhodného hlasu jeho organizátor. / V priebehu súťaže sa jeho organizácia nemení. Pre široké spektrum zúcastnených mužstiev je každé zasadnutie uznášania schopné a výsledok hlasovania platný.

10.Hráči

Každé mužstvo musí nastúpit s minimálnym počtom hráčov a to 5 hrácov v poli a jedným brankárom. Ak mužstvo nemá k dispozícii tento počet, zápas je skontumovaný v jeho neprospech v pomere 0:5 a finančné náklady za prenájom ľadovej plochy rozdelený na polovicu pre obidve mužstvá. Poplatok za rozhodcov hradí mužstvo, ktoré porušilo pravidlo súťaže. V prípade, že sa zápas odohráva s minimálnym počtom hráčov a brankárom a dôjde počas zápasu k zraneniu hráča alebo trestu do konca zápasu, rozhodca musí prehlásiť zápas za ukončený a skontumovaný 0:5 v jeho neprospech.

11.Kapitán mužstva

Mužstvo si určí kapitána a najviac dvoch asistentov, ktorí majú právo zastupovať mužstvo pri všetkých dohovoroch na ľadovej ploche i mimo nej, v prípade zastupovania a na zasadnutiach s právom hlasovania. /Preto je potrebné to vyznačit aj na súpiskách / Musia byť označený písmenom C alebo K, asistenti písmenom A, a to na viditeľnej prednej strane dresu /v mieste uloženia srdca z pohľadu anatómie človeka /, písmená musia mať kontrastnú farbu, od farby dresu musia byť odlišné. Nemajú právo zastupovať v jednotlivých prípadoch naraz všetci, ale iba jeden a to v prípade neprítomnosti podľa poradia, ktoré si určí mužstvo samo. / napr. na zápas nenastúpil kapitán, jeho právo zastupovania prebral asistent, ktorý bol na to určený, v prípade že bol vylúčený v rámci hry, alebo do konca zápasu preberá právo zastupovania druhý asistent. Títo zástupcovia nemajú právo vstupovať, alebo iným spôsobom zasahovať do priebehu zápasu iných mužstiev. Je to iba vecou kapitánov a asistentov hrajúcich mužstiev a rozhodcov alebo rozhodcu.

12.Výstroj

Hráči a brankári každého mužstva musia nastúpit na zápas v kompletnej hokejovej výstroji:

- píšťaľka, hodinky a stopky

Každý hráč sa zúčastňuje sútaže na vlastnú zodpovednosť, preto je povinné nosiť zo sebou na jednotlivé zápasy preukaz zdravotnej poistovne.

13.Rozhodcovia

Musia mať na sebe rozhodcovský dres, alebo oblečenie, ktoré bude jednoznačne rozoznateľné od dresov oboch hrajúcich mužstiev. Musia byť vystrojený píšťaľkou. Keď počas zápasu dôjde k odchodu rozhodcov, alebo ich zraneniu, ich povinnosti preberú kapitáni, alebo asistenti oboch mužstiev. Keď sa vrátia pokračujú v rozhodovaní až do ukončenia zápasu. V prípade, že budú rozhodcovia, alebo aj hráči súpera úmyselne napadnutý, nastrelením puku, fyzickým kontaktom a vulgárnymi nadávkami spochybňované ich rozhodnutia bude jednotlivec, alebo aj celé mužstvo potrestané kontumovaním výsledku v jeho neprospech a vylúčením zo súťaže. Pri vylúčení zo súťaže sa štartovné navracia.

14.Hráči na ľade

Každé mužstvo má na ľade 5 hráčov v poli a jedného brankára. Každý hráč príslušného mužstva má dres rovnakej farby, dobre odlíšenej od farby dresu súpera, preto každé mužstvo má mať dresy svetlej a tmavej farby. O tom, kto v akej farbe bude hrať sa dohodnú kapitáni pred zápasom.

15.Hrací čas

Zápas sa začína hrať po uplynutí 10 minút od začiatku prenájmu hracej plochy. Každá tretina sa hrá na 25 minút hrubého času, po uplynutí každej tretiny si súperi vymenia strany. Keď niektoré mužstvo nastúpi oneskorene a tento čas je narušený, po dohode oboch kapitánov, alebo ich asistentov sa môže hrubý čas tretín skrátiť. Hrá sa podľa pravidiel SZĽH, a jeho zmeny sú akceptované aj počas sútaže /Za oneskorený príchod sa pokladá keď pri ceste na zápas došlo k dopravnej nehode, alebo počasím vznikla situácia, ktorá nedovolila súperovi sa dostaviť na zápas včas. /

16.Pravidlá zápasu

Všetky zápasy sa hrajú podľa pravidiel SZĽH, výnimku tvorí zakázané uvoľnenie, ktoré sa nepíska a vylúčenie na dve minúty. Vylučuje sa za menší trest na 3 minúty hrubého času, za väčší trest na 5 minút hrubého času, 10 minút osobný trest alebo za hrubý faul do konca zápasu. Trestá sa narazenie na mantinel zozadu, surová hra do tela pri mantineli a úmyselné bránenie, bodnutie hokejkou, hra vysokou hokejkou, sekanie, krošček, napadnutie protihráča zozadu, nadmerne hrubá hra, údery päsťou, faul kolenom, faul lakťom, úmyselné nastrelenie protihráča, alebo rozhodcu pukom, vulgárne slovné napádania protihráčov a rozhodcov, / za tieto fauly sa trestá aj hráčov na striedačkách, keď sa ich dopustia /, hromadné bitky.